Informacje dla pacjentów

Polski

Proste badanie moczu umożliwia odroczenie następnej cystoskopii kontrolnej

Obecnie zalecane standardowe procedury monitorowania raka pęcherza moczowego nienaciekającego błony mięśniowej (NMIBC) to cystoskopia połączona z cytologią w celu wykrycia komórek nowotworowych. Zazwyczaj, te procedury na początku wykonywane są co 3 miesiące, a wraz z upływem czasu rzadziej, jeśli guz nie nawraca. Cystoskopia jest inwazyjną procedurą, która często powoduje ból i dyskomfort podczas i po zabiegu.

Biomarkery raka pęcherza to proste badania moczu, które mogą wydłużyć czas między wizytami w szpitalu. Dowiedz się, jak biomarkery mogą wpłynąć na twoje przyszłe badania kontrolne!

Biomarkery występujące w moczu są wskaźnikami nawrotu nowotworu

Wykrywane w próbce moczu zamiast poprzez inwazyjne zabiegi

Szybki i łatwy sposób na sprawdzenie, czy nowotwór nawrócił

W przypadku korzystnego wyniku masz pewność, że nie został pominięty żaden zaawansowany guz pęcherza moczowego

Bladder EpiCheck® jest uwzględniony w europejskich wytycznych, które stwierdzają, że Bladder EpiCheck® ma tak wysoką czułość i ujemną wartość predykcyjną dla chorób o wysokim stopniu zaawansowania, że może być stosowany w początkowym badaniu diagnostycznym w celu uniknięcia/ wdrożenia cystoskopii lub w badaniach kontrolnych w celu zastąpienia lub odroczenia cystoskopii [1].

Bladder EpiCheck® to bardzo czuły i specyficzny test biomarkerowy, który może zagwarantować, że negatywny (korzystny) wynik wyklucza obecność raka o wysokim stopniu zaawansowania z 99% pewnością [2,3].

Wiarygodne wyniki tego testu biomarkerowego pozwolą lekarzowi bezpiecznie zmniejszyć liczbę cystoskopii na rzecz prostego badania moczu.

Jak uzyskać dostęp do testu?

Możesz przynieść tę broszurę do swojego urologa lub znaleźć urologa, który używa testu, aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści, jakie możesz uzyskać dzięki badaniu moczu Bladder EpiCheck®. GENOS to laboratorium wykonujące test moczu Bladder EpiCheck®. Możesz skontaktować się z nimi bezpośrednio, aby pomogli Ci znaleźć urologa w Twoim regionie, który korzysta z tego testu.

References:

  1. Gontero P, Birtle A, Compérat E, et al. EAU guidelines on Non-muscle-invasive Bladder Cancer (TaT1 and CIS). Update April 2024.
  2. Laukhtina E, Shim SR, Mori K, et al. Eur Urol Oncol 2021;4:927-42.
  3. Laukhtina E, Shim SR, Mori K, et al. Eur Urol Oncol 2022;5:480-1.

© 2020 BCaMonitor (data wydania – maj 2020 r. aktualizacja kwiecień 2024

Pin It on Pinterest